ЗУНР.ІНФО

Західноукраїнський національний інформаційний ресурс

Команда тернопільських пауерліфтерів відзначилась на змаганнях у Мангуші

08:18 21.08.2020
Чемпіонати України з пауерліфтингу, жиму лежачи та класичного жиму лежачи серед чоловіків та жінок відбулись у місті Мангуш Донецької області області. Впродовж десяти днів на помостах місцевого будинку культури за нагороди сперечалися понад дві з половиною сотні атлетів із двадцяти областей і столиці нашої держави. Успішно виступила збірна нашої області, укомплектована вихованцями Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту і спортивного клубу «Олімп».

Чемпіоном України з пауерліфтингу став Михайло Шаблій (уже вчетверте в своїй кар’єрі), який виступав у найлегшій ваговій категорії — до 59 кілограмів. Атлет не мав собі рівних у присіданні зі штангою (215 кілограмів), становій тязі (215 кілограмів) і виборов мале «срібло» в жимі штанги лежачи — 145 кілограмів. Однак за кілька днів Михайло зміг узяти реванш під час чемпіонату України із жиму лежачи. Відтак, ще один чемпіонський титул завоював завдяки вдалому підходу до снаряда вагою 162,5 кілограма.

А у важкій ваговій категорії до 120 кілограмів Тарас Бубен, вижавши штангу вагою 282,5 кілограма, посів на цьому турнірі третє місце.

Серед ветеранів, дебютувавши на змаганнях такого рівня, чемпіоном України у ваговій категорії до 83 кілограмів став тренер тернопільських спорстменів Ігор Лисий. А срібну медаль у ваговій категорії до 93 кілограмів, підкоривши однакову з чемпіоном вагу 172,5 кг, здобув Віктор Шандригось. Відтак, у командному заліку серед ветеранів Тернопільська область посіла перше командне місце.

Стосовно ж тернопільських дівчат, то через травму під час стартів не змогла продовжити виступ Альона Канюка.

Готували атлетів до змагань Ігор Лисий, Анастасія Лиса і Андрій Злочовський. За підсумками змагань тернопільські спортсмени увійшли до збірної команди України, яка готуватиметься до чемпіонатів Європи і світу. Залишається сподіватися, що ці міжнародні старти відбудуться згідно з календарем у встановлені раніше строки.